Zagotovi si eno izmed 29 BROŠK s podobo bele štorklje in v svoje življenje prikliči ZAŠČITO, SREČO in stabilnost v družinskih odnosih. Tvoja bo s KODO ŠTORKLJA ob nakupu nad 80 evrov.
Medtem ko življenjski tempo ženskam nalaga vedno več obremenitev, njeno zdravje in lepoto odnaša čas: čas, ki ga ni, ker preobremenjena sodobna ženska enostavno ne najde več časa zase; pa tudi čas, ki beži, odnaša zdravje in lepoto, prinaša pa bolezni, izgorelost in brezvoljnost. Kako v tem "času brez časa" najti "formulo", ki bo resnično delovala in ženskam vračala in ohranjala njihovo zdravje in lepoto? Vedno bolj jasno postaja, da je bodočnost človeštva odvisna od žensk, zato bi morala biti skrb za njihovo zdravje, srečo in zadovoljstvo na prvem mestu v vsaki družbi.
Ste se kdaj vprašali, kaj počnejo nekatere ženske, da kljub letom, izgledajo mlajše? Jasmina nam je v oddaji povedala, da je nekaj trikov, s katerimi ženske izgledajo mlajše. In sicer; pijejo veliko vode, se redno gibajo, tu govorimo o zdravi vadbi, kot so joga, hoja, pilates in mnogo drugih. V trgovini vedno berejo deklaracije, saj s tem pokažejo odnos do tega, kar bodo vnesle v svoje telo. Četrta stvar pa je, da jim veliko pomeni, da jedo raznovrstno in zdravo prehrano. V pomoč pa so lahko tudi adaptogene rastline. Kakšne so še ostale skrivnosti pa v oddaji.
V eni od preteklih oddaj je Simone Godina, strokovnjakinja za ščitnico in hormone povedala, da če ne uporabljamo in uživamo nobenega dodatka, dajmo vsaj alge. Ampak ne katere koli, ampak prave ekološke rjave morske alge. Alge so ogromen vir železa, joda in ostalih esencialnih mineralov. Kaj vse smo v preteklosti o algah že povedali, pa morate nujno slišati še enkrat?
Vsaka peta ženska trpi za avtoimunskim obolenjem ščitnice. Če se motnje pravočasno opazijo in zdravijo, pacienti živijo povsem normalno. V nasprotnem primeru pa lahko imajo hude težave. Živa Leskovšek, učiteljica joge in izvajalka zvočnih meditacij, je po slučaju ogotovila, da ima pretirano delujočo ščitnico. Kateri siimptomi so izdali težave? Kako se je lotila zdravljenja? Je šla k zdravniku? Kaj so ji svetovali? Je dobila zdravila? Jih je uživala ali ne? Kaj vse si spremenila pri navadah in pri prehrani? Kaj kažejo novi testi?
Bojana Ksela Rose se je svojega drugega otroka razveselila v koronskem času na svoj 40. rojstni dan. Pred tem sta se z možem 5 let trudila, vmes poskušala marsikaj, se ne nazadnje sprijaznila, da bosta pač ostala pri enem otroku, potem pa se je zgodilo … Bojana pravi, da je njena pot do obeh otrok zahtevala velike preizkušnje. Hormonsko stanje je bilo povsem porušeno, soočala se je s hudo endometriozo, njeno prvo nosečnost pa so zdravniki označili tako rekoč za čudež. Kako sta se jima je z možem zgodili kreaciji? Katere vzpone in padce sta doživljala v želji po starševstvu? Kdo je imel več zaupanja v vesolje, usodo, naravo? Zakaj v drugo ni niti pomislila, da bi šla na umetno oploditev? Ne zamudite iskrene izpovedi o veri in zaupanju v naravo.
Zaradi (zdaj že verjetno večini gledalcev) znanih razlogov se Jasmina letos poglobljeno ukvarja tudi z družinsko-nosečniškimi temami. V tokratni oddaji predstavljamo podporne tehnike TKM v primerih neplodnosti in v nosečnosti. Pisana četica gostov (Yao Junhao, Miha Virant in Darja Mavrič Čeh) nam bodo sprva predstavili temeljne vzroke za neplodnost z vidika TKM, nato pa tudi, kako na težave z zanositvijo vplivajo dolgotrajni mraz, ponočevanje in prekomerno analiziranje. Seveda obelodanjamo še preverjena priporočila: segrevanje maternice, uravnovešanje energije in krvi v vseh organih, moksanje na točkah pod popkom in nad gležnji.
Vedno bolj se zavedamo, da je nosečnost oz. zanositev prelomnica, na katero se je dobro pripraviti. Kaj lahko sami naredimo, če se nosečnost ne zgodi in ne zgodi? Zanositev/nosečnost je po TKM povezana s funkcionalnim sklopom ledvice — sečni mehur, jetra — žolčnik in vranica — trebušna slinavka — želodec. In ravno strah, ki je v primeru težav z zanositvijo najbolj prisoten, dodatno šibi energijski sklop ledvice — sečni mehur. Kateri so temelji, ki bi morali biti trdni pri vseh, sploh pa če želimo zanositi? Je pri težavah z zanositvijo ključ v urejanju hormonov? Kako upoštevati bioritemsko uro in prisluhniti telesu in mu ob pravem času dati tisto, kar potrebuje? Od česa je odvisna reprodukcijska zmogljivost posameznika? Pokazali bomo tudi aku točko, ki je z vidika zanositve priporočljivo stimulirati, Duša pa nam bo zaupala svojo osebno zgodbo o zanositvi, za katero ni bila prepričana, ali se bo zgodila ali ne. Ne zamudite ogleda posnetka!
Endometrioza je hormonsko odvisna, vnetna kronična bolezen, ki prizadene 10–15 % žensk v rodnem obdobju. Nekatere ženske že z endometriozo 1. stopnje zaradi hudih bolečin ne morejo normalno delovati, glavni simptomi endometrioze pa so boleče in neredne menstruacije. Kaj pa pri miomih in cistah? So vse te tri težave med seboj povezane? Imajo isti vzrok? Pri katerih ženskah se pojavljajo in kdaj/zakaj ne samo otežujejo, ampak celo ogrožajo naše zdravje, ter katere naravne rešitve bodo v pomoč? Ne zamudite ogleda posnetka!
Ginekologe verjetno motijo povsem druge stvari, s katerimi se ukvarjajo in obremenjujejo pacientke … V tokratni oddaji iz prve roke izvemo, kaj nam ginekologi z lahkoto oprostijo in zaradi česa se dejansko držijo za glavo. Specialista ginekologije in porodništva, mag. Stanka Pušenjaka smo vprašali, koliko je za ginekologa pomembna poraščenost spolovila, ali dlake res varujejo sluznico pred vdori bakterij in okužbami, kako se izogniti uporabi antibiotikov v primeru vnetij, kako je z umivanjem in higieno − kolikokrat (dnevno, tedensko) in s čim umivati intimne predele, ali praktiirati seks med nosečnostjo in menstrucijo, zakaj prihaja do težav z zanositvijo ter kakšno vlogo ima pri tem debelost … Kopica vprašanj, ki ste jih želeli, a niste upali zastaviti ginekologu, danes dobiva svoje odgovore. Ne zamudite ogleda posnetka!
Veliki modreci so pravili tole: “Za vsak dan je treba imeti plan. Načrt. Neki ritem, cikel ... “ In res, treba je imeti tako kratkoročne kot dolgoročne plane. Fajn je imeti tudi uravnan mesečni cikel (s tem smo si nekako blizu, sploh če nam je kdaj zamujala) in, pazite zdaj to, ženske, tudi DNEVNI cikel … Kaj sploh je dnevni cikel hormonov in kako je vse to povezano z mesečnim ciklom in navsezadnje z ženskimi hormoni na splošno? Danes bo tovrstne dileme pojasnila trenerka za hormone in ščitnico Simone Godina. Zakaj se menopavza lahko pojavi že pri 40., kakšni so simptomi prezgodnje menopavze, kako se lotiti reševanja hormonskega neravnovesja, kakšna ženska je adrenalka in kakšna estrogenka, od kod pride “nevaren estrogen” ter kako se ga znebiti? Vse to vas čaka v tokratni oddaji, vljudno vabljeni pa tudi na brezplačno poletno šolo hormonov, ki bo potekala od 15. junij do 15. septembra preko posebne VIP zaprte FB-skupine, v katero se prijavite na spletni strani ???? www.simonegodina.com.
Česa se ženske, ki zanosijo, ne zavedajo? Kako se z nenehnimi razočaranji soočajo tiste, ki ne morejo spočeti novega bitja? Danes je Jasmina v svojo družbo povabila Bownovo terapevtko Sabino Cimerman. Kako naj za večjo plodnost naredijo ženske in kaj moški? V opisu bomo kratki: ženske si brez slabe vesti vzemite čas zase, moški pa bodite pogumni in brez strahu! Pa ostalo? Ne spreglejte v posnetku!
Neplodnost je vse pogostejša težava sodobnega sveta. V Sloveniji že vsak šesti par poišče zdravniško pomoč zaradi neuspešnih poskusov zanositve. Upada kakovost spermijev, veliko je hormonskih motilcev, zgago dela kontracepcija. Kaj se je zgodilo v zadnji desetletjih, da je odstotek neplodnosti tako zelo porastel? Kateri so možni vzroki in kakšen je celostni način reševanja problema neplodnosti? Ne zamudite ogleda posnetka!
Ko pomislimo na pijavke, se v nas navadno vzbudita gnus in odpor. Ampak – ali ste vedeli, da lahko ti, morda na videz ne najbolj prikupni parazitski organizmi, tudi zdravijo? Z gostoma, hirudoterapevtoma Vanjo Primožič in Andrejem Hladnikom, smo ugotavljali, kakšno terapevtsko vlogo imajo pijavke pri problemih z zanositvijo. Vsekakor priporočamo ogled posnetka!
Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.
Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.
Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.