PONOVNO NA ZALOGI ! Joni jajček okrepi mišice medeničnega dna in posledično prinaša vrsto ugodnih sprememb za žensko ... 

Pomoč in tel. naročila
02 62 00 230
Vaša košarica Je trenutno prazna

Sibirska fitomedicina

Sibirska fitomedicina je kombinacija ljudskega zdravilstva in uradne medicine kot znanosti in prakse. V Rusiji je fitomedicina uradna medicina, ki jo doktorji prakticirajo z namenom preprečevanja in zdravljenja bolezni. Osnova fitomedicine je pravzaprav preventiva oz. dejstvo, da je potrebno ljudi učiti, kaj in kako jesti in kako živeti, da do bolezenskih stanj ne bi prišlo. Izjemen pomen sibirska fitomedicina nima le zaradi svojih uspehov, ampak tudi zato, ker je »priklop« na naravo v Sibiriji pogoj za preživetje. Naravne danosti pri nas so v marsičem podobne sibirskim in tudi pri nas raste vrsta rastlin, ki so osnova sibirske fitomedicine. Zato se tudi mi lahko učimo in upoštevamo, da je narava doktor (v izvornem pomenu besede torej učitelj) in lekarna obenem.

Kako se zdraviti s sibirsko fitomedicino? Maria Ana Kolman

Danes bomo z Mario Ano Kolman definirali dvoumen pomen izraza fitomedicina. Gre namreč za zdravljenje s pomočjo rastlin in za zdravljenje rastlin (navadno s kemičnimi preparati). Mi se bomo osredotočili na prvi pomen – torej na rastline, ki pomagajo zdraviti. Spraševali se bomo, zakaj je raba rastlin v zdravstvene namene (na recept) nekje, na primer v Nemčiji, zelo razširjena, medtem ko so v Sloveniji že vse navedbe, da so določena naravna hranila oz. rastline zdravilna, zakonsko prepovedane, pa tudi, kako in s katerimi adaptogenimi rastlinami se zdravijo v Sibiriji?

Pomoč sibirske fitomedicine: težave s prehladi in alergijami; Maria Ana Kolman

Alergologi in pulmologi sicer poznajo povzročitelje alergij, ne znajo pa razložiti mehanizma, zakaj do alergijske reakcije v organizmu sploh pride. Ali obstaja kakšen način, da se rešimo alergij, če ne poznamo vzroka zanje? Kako pa je z okužbami? Prehlada ne moremo pozdraviti z antibiotiki in drugimi zdravili … V tokratni oddaji nam bo Maria Ana Kolman predstavila rastline, ki imajo zaradi sekundarnih metabolitov visoko zaščitno moč. Tako znanstvene kot tudi klinične študije študij (clinical trials quercetin) so pokazale, da je zdravilno delovanje mnogih zdravilnih rastlin posledica visoke vsebnosti kvercetina. Kaj je kvercetin in kje se nahaja, izveste v ogledu posnetka. Namig: olupke te rastline (ki je pravzaprav zelenjava) imate tako rekoč vedno v hladilniku!

Sibirska fitomedicina: depresija in tesnoba; Maria Ana Kolman

Kakšni so dejanski vzroki za pojav depresije in tesnobe? Je treba najprej raziskati motiv in se nato lotiti popravljanja napak? Absolutno! A vendar, najlažja rešitev je predpisati antidepresive in vzroke pomesti pod preprogo (o tem, da smo Slovenci veliki potrošniki antidepresivov, kažejo nezgledne in nadvse zgovorne številke izdanih receptov). O tem, kako se depresije in tesnobe lotiti na učinkovit ter splošnemu zdravju prijazen način, bomo tokrat govorili z Mario Ano Koman. Zakaj (za razliko od antidepresivov) adaptogene rastline ne povzročajo škodljivih stranskih učinkov ter kako sta z našim čustveno-mentalnim stanjem v resnici povezana porušeno ravnovesje in oslabljen imunski sistem? Ne zamudite!

Domača lekarna in fitomedicina v vsakdanji rabi − ZNANJE NAJ BO PRAKSA; Maria Ana Kolman

Ta oddaja je za vse, ki se navdušujete nad dragocenim znanjem o uporabi zdravilnih rastlin in bi ga radi vpeljali v svoj vsakdanji ritem življenja. Po priporočilih tradicionalne ljudske medicine in sibirske fitomedicine si lahko pripravite domače pripravke pri prehladu, kašlju, glavobolu, revmatizmu, bolečinah v sklepih in mišicah, krčnih žilah, neurejeni prebavi, visokem in nizkem tlaku, holesterolu in sladkorni bolezni, predmenstraucijskih težavah in pri težavah v menopavzi, depresiji, kronični utrujenosti, problematični koži in laseh, prekomerni teži, oslabljenem imunskem sistemu … Skratka, ni, da ni. Rešitev je toliko, kolikor je bolezni. Ne zamudite ogleda posnetka, ko vas povabimo še na bližajoče se istoimensko predavanje z Mario Ano Kolman.

Žensko zdravje in lepota v sibirski medicini Maria Ana Kolman

Kdo ne bi želel naravnih in poceni nasvetov za vitko postavo, zdrave lase in nohte ter bleščečo, pomlajeno in sijočo kožo? O starodavnih znanjih iz daljne Sibirije nas bo podučila Maria Ana Kolman. Izvedeli pa boste tudi, zakaj ne smemo zapostavljati endokrinih žlez, zakaj je ravnovesje teh žlez temelj dobrega počutja ter kako je z njimi povezano olje altajske princese. Vabljeni k ogledu posnetka.

Kaj zmorejo smole in kaj nudijo človeku? Maria Ana Kolman

Zakaj imeti smolo sploh ni tako grozno, kot se sliši? No, vsekakor ni grozno imeti smole, če govorimo o njej v dobesednem pomenu. Smole namreč sodijo v skupino najmočnejših imunostimulatorjev. Kako pa delujejo prav posebne smole: živica, jantarjeva smola in mumija? Tokrat z Mario Ano Kolman o tem, kakšni so učinki vsake od njih, zakaj pozimi otrdijo, kako delujejo proti virusom, na kakšen način pomagajo in pri katerih zdravstvenih težavah nam pridejo prav? Izdamo pa tudi enostavne napotke za lajšanje prehlada, negovanje problematične kože in odganjanje mrčesa.

Obvestilo o uporabi spletnih piškotkov

Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.

Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.

Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.