Zagotovi si eno izmed 29 BROŠK s podobo bele štorklje in v svoje življenje prikliči ZAŠČITO, SREČO in stabilnost v družinskih odnosih. Tvoja bo s KODO ŠTORKLJA ob nakupu nad 80 evrov.
Štetje kalorij, manjši vnos le-teh in telovadba do popolne izčrpanosti niso prava rešitev. Telo ima mehanizme zaviranja porabe kalorij, če njihov vnos drastično zmanjšamo. Poleg tega se zelo hitro pojavi občutek lakote in je zelo težko ostati dlje časa na takšnem režimu prehranjevanja. Po vsakem obroku se sproži niz kemičnih reakcij, aktivacija hormonov in genov glede na hrano, ki smo jo zaužili. Iz tega razloga je bolj pomembno kakšna je kakovost hrane, ki jo zaužijemo ne pa vrednost kalorij.
V tokratni oddaji bo govora o maščobi na trebuhu. Kaj le-ta pomeni in kako se jo znebiti. Z nami bo Petra Parovel, ki bo pokazala 3 izjemno preproste vaje, ki pomagajo pri izgubi maščobe na trebuhu. Dejstvo je, da na maščobo na trebuhu vplivata vsaj dva faktorja in to sta prehrana in redna vadba. Prehrana mora biti čimbolj raznolika, ekološka in sezonska, vadba pa redna in vsaj 30 minut dnevno, štirikrat do petkrat tedensko. Je pa pomemben dejavnik tudi počitek oziroma regeneracija. O maščobi na trebuhu pa so pisali tudi v reviji Zakladnica zdravja, ki je tudi pokrovitelj tokratne oddaje.
Kje se vam nabirajo maščobne obloge? Če se višek vedno najprej odloži na trebuhu, potem vam nagaja hormon kortizol, kar z drugimi besedami pomeni, da vam nagaja stres oz. neustrezen stresni odziv. Ugotovljeno je namreč bilo, da je kronično povišan kortizol problematičen tudi zato, ker se maščoba odlaga oz. skladišči predvsem v centralnem delu telesa (okrog predela trupa), torej v obliki visceralne maščobe. Zakaj je nabiranje maščobe okoli trebuha nevarno? Zakaj se pojavlja predvsem pri ženskah po 40. letu? Kakšna telovadba nam bo v pomoč (in to zagotovo ni večerno švicanje v fitnesu!)? Katere navade povečajo možnosti za nabiranje maščobe v tem predelu, kaj uživati, s katerimi dopolnili si pomagati in kakšen psihosomatski vzrok tiči zadaj? V oddaji izdamo 7 zelo konkretnih načinov, kako do bolj ravnega trebuha! Ne zamudite ogleda posnetka!
V realnosti ne gre tako, da bosta takoj po porodu trebušček spet plosk in postava kot pred zanositvijo – načeloma se popoprodne teže znebimo v nekaj mesecih. Ampak z malo truda in iznajdljivosti se še vedno da priti v top formo tudi po rojstvu otrok! Kako, nam bo pokazala Petra Parovel.
Najbolj prepričajo osebne zgodbe o uspehu! Maja Golob je ena takih vztrajnih posameznic, ki je z močno voljo, začrtanim planom, predvsem pa z spremembo miselnosti izgubila 50 kilogramov. Maščoba, ki se kopiči v telesu, je namreč neobhodno povezana s čustvovanjem – v bistvu je zaščita pred neprijetnimi izkušnjami oz. pred tem, da bomo emocionalno poškodovani, hkrati pa tudi pomeni, da nismo pripravljeni na nekaj novega. Kako ji je pri izgubi kilogramov pomagalo znanje o osebni rasti? Se res začne vse v glavi? Na kakšni “dieti” je bila in kako se prehranjuje danes? Kako si je pomagala, ko je bilo hudo? Se boji, da se bodo kilogrami vrnili oz. zakaj je prepričana, da se ne bodo? Ne zamudite ogleda posnetka!
Ste za praznike pojedli več, kot ste planirali, in kavbojke tiščijo, bluzo pa komaj zaprete? Občutek resda ni najbolj fajn … Je pa fajn podatek, da lahko pri izgubi kilogramov pomaga ščepec izbranih začimb iz domače shrambe. V tokratni oddaji je Sabina Topolovec predstavila 11 začimb, ki dokazano pomagajo pri izgubi kilogramov. Ingver bo, npr., preprečil prehiter dvig krvnega sladkorja, cimet bo pospešil metabolizem, s poprom boste upočasnili nastajanje novih maščobnih celic, z dodajanjem gorčičnih semen pa boste dejansko hitreje in učinkoviteje porabljali kalorije … Pri hujšanju nam bo celo pomagala sladka vanilija! Kako? Preverite v posnetku! Pokrovitelj oddaje: www.prema.si
Z vročimi dnevi prihaja tudi večja želja po vitki postavi. Današnja gostja Jelena Dimitrijević , certificirana nutricistka ter Kalčkova svetovalka je predstavila nekatera živila nam lahko pomagajo pri hujšanju/ vitkanju.
V kateri skupini se najdete? 1. Pojem mogoče eno malo čokoladico na mesec ali pa tudi ne, vseeno mi je, sploh ne hrepenim po sladkorju … 2 Vsak dan zmažem po eno celo čokolado. Vsaj! Kako prepoznati odvisnost od sladkorja? (In zakaj je to težava)? Sladkor močno vpliva na hormonsko ravnovesje v telesu – hormoni pa so odgovorni za to, kako razmišljamo, čutimo in izgledamo, predvsem pa, po kateri hrani hrepenimo. Zakaj se sladkorju tako težko upremo? Kdaj najbolj hrepenimo po sladkorju? Kako je uživanje sladkorja povezano z zakisanostjo? Kakšna je sprejemljiva doza sladkorja dnevno? V katerem delu dneva jesti sladkor, da bi si naredili najmanj škode? Kako lahko normaliziramo apetit in željo po sladkem ter katerih je tistih 6 ključnih nasvetov, kako se dokončno znebiti odvisnosti od sladkorja? Priročnik #30dnibrezcukra: https://klepetobkavi.si/brezplacno.html
Ljudje, ki so se odločili za ločitev od sladkorja, poročajo, da je to ena izmed najboljših odločitev, kar so jih naredili. Pa sploh ne zaradi zunanjega efekta (manj kilogramov, lepša polt, zdravi zobje ipd.), temveč zaradi dejstva, da so postali drugačni tudi v vsakdanjem življenju. Bolj umirjeni, bolj potrpežljivi, bolj prisotni, bolj zadovoljni … Ko prenehate jesti sladkor, se zgodi domino efekt dobrih posledic. Če se odločite za 30-dnevni cuker izziv, pripročamo, da si brezplačno prenesete e-priročnik, kjer je na skoraj 20 straneh zapisano, kako začeti, kaj jesti (recepti), kaj se dejansko zgodi v telesu in še kaj.
Hrana mora biti polnovredna in večinoma pripravljena doma. Pakirana hrana je lahko polna raznih dodatkov, sladkorja, soli, maščob. Namesto raznih pijač se odžejajte le z vodo ali s hrano, ki naravno vsebuje veliko vode (sadje, zelenjava). Doma ne hranite nezdravih živil (čips, sladkarije …) ... To je samo par nasvetov, kako se izogniti nabiranju odvečnih kilogramov. V oddaji pa nam bo certificirana nutricionistka Jelena Dimitrijević izdala še 6 korakov načrta za trajno izgubo teže pa tudi, kako se izogniti čustvenemu prehranjevanju in ostalim dejavnikom, ki povzročajo debelost.
Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.
Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.
Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.