Zagotovi si eno izmed 29 BROŠK s podobo bele štorklje in v svoje življenje prikliči ZAŠČITO, SREČO in stabilnost v družinskih odnosih. Tvoja bo s KODO ŠTORKLJA ob nakupu nad 80 evrov.

Pomoč in tel. naročila
02 62 00 230
Vaša košarica Je trenutno prazna

Hormoni

Bistvo lepega in sijočega videza je torej predvsem v uravnavanju delovanja hormonalnih žlez.Namreč hormonsko neravnovesje je problem, ki vodi v številne težave. In teh 6 znakov je lahko alarm, da vam hormoni mešajo štrene in da slabo vplivajo na vaše duševno zdravje in čustva! Hormoni namreč na naše telo vplivajo tako psihološko kot fizično. So lahko sicer tudi dober izgovor za kakšne čustvene eskapade (ko imamo menstruacijo in smo pač zmaji), ampak o tem kdaj drugič. Hormonska neravnovesja ali kratkoročne hormonske spremembe (ovulacija, PMS, menstruacija, puberteta, menopavza ali nosečnost) lahko vplivajo na vaše duševno in čustveno stanje. Nenadne spremembe razpoloženja brez posebnega razloga so na splošno najbolj natančen pokazatelj, da je prišlo do hormonskega neravnovesja.

Estrogen in ženske – kako vemo, da ni v ravnovesju, in kaj narediti? Simone Godina

Izkazalo se je, da je v razvitem svetu pri več kot 50 % žensk hormonsko neravnovesje posledica estrogenske dominance. Ampak, estrogen je ženski hormon, zakaj bi bil v telesu problematičen? Ker je v sodobnem času v ženskem telesu estrogena preveč (estrogenska dominanca). Predvsem gre za to, da se estrogen neustrezno proizvaja/veže na receptorje zaradi treh glavnih vzrokov: stresa, ki vodi v adrenalno utrujenost, nespečnost in tesnobnost, uporabe kontracepcije in hormonskih motilcev. Ravno zato bi se morala vsaka ženska naučiti čistiti odvečni estrogen iz telesa – da bi s tem zadržala svoje organe tudi v pozna leta … Kajti višek estrogena povzroča močne krvavitve, PMS, migrene, motnje razpoloženja in depresijo, celulit, napihnjenost, zastajanje vode, obložene zadnjico, boke in stegna, lupus, endometriozo, nespečnost, motnje delovanja ščitnice ter miome, ciste in na koncu koncev raka. Kako doseči ustrezno obnašanje estrogena v telesu nam je razložila trenerka za hormone in ščitnico Simone Godina.

Hrana in hormoni, ki motijo delovanje ščitnice; Simone Godina

Delovanje ščitnice motijo različni dejavniki, med katerimi moramo izpostaviti zlasti stresni hormon kortizol, dominanco estrogena, inzulin ter alergene in kemikalije iz hrane oz. okolja. Kako za ustrezno delovanje te neverjetno pomembne žleze z notranjim izločanjem poskrbeti s pravilno prehrano (in kje najti recepte jedi, sestavljene brez vseh alergenov, ki lahko motijo ščitnico), kako minimalizirati vplive onesnaženosti, zakaj poseči po zdravih alternativah (namesto po predelani hrani) ter zakaj se resnično truditi izogibati stresu? O vsem tem poglobljeno z zdravstveno trenerko za hormone in ščitnico, Simone Godina. Ne spreglejte ogleda posnetka! www.simonegodina.com

Kako črevesna flora vpliva na splošno zdravje, možgane in hormone? Sanja Lončar

V črevesju človeka je okoli 1−2 litra črevesne flore, v kateri bi moralo sobivati več kot 3000 različnih organizmov. A kaj se zgodi, ko zaradi zdravil, sevanj in slabe hrane pobijemo večino koristnih bakterij? Njihovo mesto zasedejo kandida, kvasovke in zajedalci, oz., drugače povedano, čistilke postanejo direktorice in začne se neprijeten direndaj. Zaradi porušenega ravnovesja se soočamo z utrujenostjo, hormonskimi motnjami, slabim delovanjem ščitnice, neplodnostjo, demenco itd. O tem, kako okrepiti črevesno floro na naraven način, katera živila vključiti in čemu se izogibati ter koliko časa traja obnova črevesja pri akutnih težavah oz. po dolgoričnih obolenjih, bomo govorili z avtorico mnogih knjig o zdravem življenju, Sanjo Lončar. Ne zamudite ogleda posnetka!

Hormoni in hujšanje ー zakaj “manj jej in več telovadi” ne pomaga; Simone Godina

Štetje kalorij in manična telovadba sta zastarela! Oboje namreč prav malo pomaga pri hujšanju, saj je bistvo v kvaliteti jedi in vadbe, ne pa v njuni količini. Skratka, v tokratni oddaji nam je zdravstvena trenerka za hormone in ščitnico Simone Godina razložila povezavo med hormonalnim sistemom in izgubljanjem oz. pridobivanjem teže. Kako delujejo stresni hormon kortizol, hormon sreče oksitocin, hormon sitosti leptin in hormon lačnosti grelin, zakaj je obrok z rafiniranim sladkorjem resnično neprimeren ter kaj od ostalega še preprečuje zdravo izgubljanje teže? Ne spreglejte ogleda posnetka! www.simonegodina.com

Končno brez zdravil za ščitnico! Simone Godina

Je možno, da probleme s hormoni in ščitnico odpravimo brez jemanja tablet? Simone Godina, zdravstvena trenerka za hormone in ščitnico, pravi, da ja! Uravnavanje celostnega hormonskega stanja v telesu z izbiro primernih živil in dodatkov lahko močno razbremeni ščitnico, ki je povezana s hormoni nadledvičnih žlez, s stresnimi hormoni, inzulinom in spolnimi hormoni. Tokrat predstavljamo celosten spletni program ABC hormonov in ščitnice, namenjen ženskam, ki si želijo tudi same pomagati pri različnih problemih, povezanimi s hormonskim neravnovesjem, ženskim zdravjem in ščitnico. Voden plan z recepti in napotki vam omogoča, da se končno znebite zdravil za ščitnico. Ne zamudite ogleda posnetka! www.simonegodina.com

Kako ženska sama poskrbi za svoje hormone in ščitnico? Simone Godina

Ženske lahko za svoje hormone in ščitnico veliko naredijo same in s tem preprečijo preprečijo rezanje/odstranjenje organov, doživljenjsko odvisnost od zdravil, nadomestne hormonske terapije, kemoterapije, obolevanje za rakom rodil, dojk, ščitnice itd. Simone Godina, zdravstvena trenerka za hormone in ščitnico, bo v tokratni oddaji predstavila, kako pomemben je celostni pristop po metodah funkcionalne medicine, ki je usmerjena na vzroke in zato ne potrebuje dodajanja hormonov (dodajanje je zdravniški, alopatski način, ki se osredotoča na simptome), kakšno vlogo ima pri težavah s hormoni in ščitnico pravilna izbira hrane ter kako vsestransko reševati hormonsko neravnovesje. Ne zamudite ogleda posnetka in spletnih programov, ki jih organizira Simone. www.simonegodina.com

Kako doseči hormonsko ravnovesje, če pa je povsod toliko hormonskih motlicev?! Neža in Jasmina

Ste vedeli, da vsak teden pojemo 5 g plastike, torej 1 plastično kartico?! V vsakdanjem življenju se srečamo s polno hormonskih motilcev, katerih namen je podaljševanje obstojnosti izdelkov in preprečevanje, da bi se v izdelkih razvili mikrobi in bakterije. A kaj naredijo hormonski motilci v našem telesu? Totalno zmedo, kajpada. Gre za to, da hormonski motilci oponašajo delovanje naših lastnih hormonov ter s tem spremenijo delovanje endokrinega sistema. Tako bodisi sprožijo prekomerno stimulacijo teh hormonov, se vežejo na receptorje za hormone in s tem zavirajo delovanje naravnih hormonov ali pa vplivajo na tvorbo in presnovo hormonov v jetrih ter hkrati direktno spreminjajo njihovo koncentracijo v telesu. V glavnem, s hormonskimi motilci ni heca in zelo priporočljivo je, da v vsakdanjo rutino uvedemo majhne spremembe za velike učinke pri hormonskem neravnovesju (ki jih torej, med drugim, sprožajo tudi vseprisotni hormonski motilci, npr. kemikalije in pesticidi v vodi in hrani, sredstva za dezinfekcijo, insekticidi in sredstva za odganjanje mrčesa, sredstva za zaščito lesa in drugih površin, kemikalije v plastiki, težke kovine, kemikalije v kozmetiki in tekstilu) …

Kakšno čudežno moč imajo v resnici hormoni?

Znanstvene raziskave potrjujejo, da imajo hormoni v telesu večjo vlogo, kot jim jo priznavamo. Za zdravo življenje je še posebno pomembna ustrezna raven treh: melatonina, rastnega hormona in kortizola. Melatonin igra vlogo najmočnejšega antioksidanta. Telo ga proizvaja samo ponoči, vsako prelaganje spanja pa znatno zmanjša oz. v kritičnem primeru ustavi njegovo izločanje. Podobno se samo ponoči izloča tudi rastni hormon, ki je zaslužen za mlado in napeto kožo, stresni hormon kortizol pa je po drugi strani tisti, ki bi se naj v idealnih razmerah izločal dopoldan. Kako rušimo ravnovesje hormonov z nezdravim slogom ter zakaj bi morali na ustrezno hormonalno stanje bolj paziti? Vabljeni k ogledu!

Obvestilo o uporabi spletnih piškotkov

Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.

Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.

Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.