PONOVNO NA ZALOGI ! Joni jajček okrepi mišice medeničnega dna in posledično prinaša vrsto ugodnih sprememb za žensko ... 

Pomoč in tel. naročila
02 62 00 230
Vaša košarica Je trenutno prazna

Tukaj so rešitve za vnetje sečil!

Tukaj so rešitve za vnetje sečil!

Cistitis oziroma vnetje mehurja je zelo pogosta težava žensk. Obolenje ni le moteče, lahko je tudi zelo boleče, poleg tega kaj hitro postane kronično. Posledično je vsakič potrebno antibiotično zdravljenje, in še preden se dobro zavemo, se znajdemo v začaranem krogu pretirane uporabe antibiotičnih sredstev, na katera bakterije dokaj hitro razvijejo odpornost. Vnetja ne moremo več zaustaviti dovolj učinkovito, škoda, ki jo je antibiotik povzročil črevesju in posledično imunskemu sistemu, pa je velika, zaradi česar je možnost ponovitve vnetja toliko večja.

Zakaj je vnetje pogostejše pri ženskah?

Vzrok je predvsem anatomski. Ženska sečnica je v povprečju dolga le do 5 centimetrov, zaradi česar je pot do mehurja relativno kratka, ustje sečnice pa leži blizu nožnice in danke, kar zadevo le še poslabša. Prav zaradi tega namreč mikroorganizmi, ki povzročijo okužbo, dokaj zlahka vstopijo v mehur in se tam tudi dalje razmnožujejo. Moški imajo za razliko od žensk to srečo, da se okužba iz sečnice najprej razširi na njihovo prostato in šele nato napreduje v mehur.

 

Kaj povzroča vnetja?

Bakterija E.coli

Raziskave so pokazale, da kar 90 odstotkov vseh infekcij urinarnega trakta povzroči bakterija Escherichia coli, ki je sicer normalno prisotna v našem črevesju in posledično tudi v blatu. Lahko pa se zgodi, da ta zaide v sečnico in takoj zatem še v mehur, zaradi česar pride do vnetja.

 

Poslabšan imunski sistem

Če ta močno pade, kar se običajno dogaja pozimi, se je sluznica v mehurju posledično nesposobna ubraniti pred mikroorganizmi, ki se nekako uspejo prebiti do mehurja in povzročijo hudo vnetje.

 

Spolnost

Z vnetjem mehurja se pogosto spopadajo ženske z daljšimi intervali med spolnimi odnosi, saj se v tem času v sečnici nabere veliko bakterij, ki jih moški s prenetracijo potisne v mehur. Bolj ogrožene so tudi ženske v menopavzi, saj lahko pomanjkanje estrogena vodi v tanjšanje sluznice sečnice in mehurja, uporabnicam diafragme pa priporočamo, da pred spolnim odnosom dobro izpraznijo mehur in še pravočasno preprečijo tveganje.

 

REŠITVE:

  1. Pijte veliko tekočine. Zlata rozga ima tukaj zelo velik učinek in deluje enkratno, tako na sečila, kot antistresno in pa pri podočnjakih.
  2. Ne odlagajte uriniranja in pojdite na potrebo takoj, ko začutite. Kadar zadržujemo urin, zadržujemo tudi bakterije.
  3. Po odvajanju blata vedno čistite presredek od spredaj proti zadnjici. Pomembno je, da uporabljamo naravne materiale, prav tako je pomembno, da uporabljamo naravne vložke.
  4. Uporabljajte bombažno spodnje perilo.
  5. Priporočljivo je umivanje spolovila pred in po spolnem odnosu ter praznenje mehurja po odnosu, da se morebitni mikrobi izločijo.
  6. Higiena genitalij je bistvenega pomena za preprečevanje okužb, vendar ni priporočljivo pretiravati. Uporabljajte blaga intimna mila.
  7. Za umivanje in sedeče kopeli lahko uporabite naslednjo mešanico: timijan, uva-ursi, rdeča nitnica in česen (120g)
  8. Raje se tuširajte, kot kopajte v kadi.
  9. Ne pijte tekočin, ki dražijo mehur, kot so alkohol in kofein.
  10. Dodajte D-manozo. Ne ubija bakterij, ampak deluje kot magnet v urinarnem traktu, s svojo edinstveno sposobnostjo nase veže E.coli, to bakterijo in tako preprečuje, da bi se namnožila v mehurju. D-manoza je sladkor, ki se naravno nahaja v brusnicah, borovnicah, breskvah, pomarančah in jabolkah in je na voljo v obliki vege kapsul.
  11. Uživanje probiotičnih pripravkov pomaga ohranjati ravnovesje črevesne flore, ki prepreči kolonizacijo mikrobov na genitalnem območju.
  12. Okužbe sečil so lahko tudi posledica obstrukcije mehurja sečnih ali ledvičnih kamnov. Ko so vzroki odpravljeni, prenehajo tudi okužbe.
  13. Priporočamo uživanje limoninega soka, razredčenega s čebulno in porovo juho.

Trenutno še ni nobenega artikla.

Sorodne objave

Nas zdravstveni sistem na koncu zdravi ali nam škoduje? Nas medicina ubija?

Več kot desetletje ustvarjam oddajo Klepet ob kavi. Lotila sem se različnih tem, kjer bi lahko dobila po glavi, pa sem …

Zlom kolka in pomoč svetlobe za hitrejšo regeneracijo

Rdeča svetlobna terapija, znana tudi kot fotobiomodulacija ali fotobiostimulacija, ima številne aplikacije pri …

Da bi se zavarovali pred krvnimi strdki, razkisajte svoje telo!

Nevarnost pred strdki je postala aktualna tema zlasti v zadnjih letih …   Pretresljivo dejstvo, da vsak šesti, ki …

Nazaj

Komentarji

Obvestilo o uporabi spletnih piškotkov

Za namen zagotavljanja boljše funkcionalnosti, uporabniške izkušnje, varnosti, nemotenega delovanja ter štetja uporabnikov na spletnem mestu uporabljamo spletne piškotke.

Nujni piškotki so potrebni za optimalno delovanje spletne strani, ostali piškotki pa se uporabljajo za prilagoditev vsebin in oglasov ter analizo obiskanosti spletne strani.

Za več informacij si preberite pojasnilo o spletnih piškotkih, kjer lahko vedno zavrnete posamezne spletne piškotke.